sobota 23. června 2018

Krvavá Mary


Alexander Stainforth * Krvavá Mary 


Anotace:

Teplá letní noc, večírek je v plném proudu, když náhle zhasnou světla. Pětice dívek se rozhodne zkrátit si dlouhou chvíli vyvoláváním ducha Krvavé Mary. Je to jen mámení vybičované fantazie, nebo se v zrcadle skutečně objeví přízrak znetvořené ženy a vtáhne je do temnoty?
Od chvíle, kdy se Nancy Williamsová postavila před zrcadlo se svíčkou v ruce a zašeptala „Krvavá Mary, mám tvé dítě…“, jsou životy všech dívek ve smrtelném nebezpečí. První brutální vraždu následuje jen o den později další a z poklidného městečka se stává šílencova aréna. Nebo je za vším přízrak Krvavé Mary?
Nancy ví, že musí bestiálního vraha dopadnout dřív, než on najde ji. Hraje se na život a na smrt a přežít může jen ten, kdo odhalí pečlivě skrývané tajemství…


Můj názor: 

Musím říct, že z tahle kniha pro mě byla obrovským překvapením, a to v pozitivním slova smyslu. Něco takového jsem od českého autora rozhodně nečekala a zároveň mě i mrzí, že se zrovna o ní nemluví, proto jsem se rozhodla udělat tuhle recenzi. 

Já musím říct, že absolutně miluji duchařiny a tohle pro mě byla slast, bylo to čtivé a napínavé až do konce a místy mě i mrazilo. 

Kniha je něco na pomezí duchařiny a vyvraždovačky a rozhodně se nenechte zmást názvem, protože i já si myslela, že tam bude hlavně konfigurovat Krvavá Mary, proto mi i na konci spadla brada a neměla jsem slov. 

Myslím si, že tuhle knihu si v nejbližší době znova přečtu, protože už je to trochu dýl, co jsem tu knihu četla a myslím si, že třeba na Halloween to vůbec není špatná volba. Rozhodně si chci tuto skvělou knihu připomenout, protože najít ve světě knih výbornou duchařinu je až nadlidský výkon. 


nakladatelství: ČAS 

rok vydání: 2013

počet stran: 184


Pokud se knihu rozhodnete číst, uděláte mi velkou radost a určitě mi dejte vědět, jak se Vám líbila. 

Jaká je Vaše nejoblíbenější duchařina? 


2 komentáře:

 1. Ahoj, moc pěkné povídání. Knihu jsem četla a taky jsem z ní byla příjemně překvapená. Ten konec jsem vůbec nečekala!
  Jinak mně se v rámci duchařin třeba líbila kniha "V tomto domě straší", napsal John Boyne. Je to psané v duchu duchařských románů z 19. století a myslím, že se autor tomu dost dobře přiblížil. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, děkuji za komentar a za tip na knížku, moc ráda se na ni podívám a jestli to bude taky takhle super, tak to se těším ☺️ zní to zajimave 😊

   Vymazat

STÍNY Z DOMU TEMNOTY * ALEXANDER STAINFORTH  Anotace:  Klasicky koncipovaný horor známého autora vypráví příběh průměrné americ...